serwis opiniotwórczy
znajdź
sprawdź
oceń
sklep internetowy
Już 5601 sklepów czeka na Twoją opinię!
DODAJ swój sklep do oceny
Dodaj swój sklep do oceny
Zarejestruj się Aby oceniać sklepy
Zarjestruj się, aby oceniać sklepy

Zabezpieczenia swobodnego systemu wyrażani opinii na Pinia.pl

Nie wszystkie nasze zabezpieczenia możemy zdradzić ;). Generalnie polegają one na jednoznacznym kojarzeniu komentarzy z kontami i rzeczywistymi użytkownikami. Wbrew pozorom w wirtualnym świecie trudno pozostać w 100% anonimowym - między innymi wykorzystujemy takie informacje o użytkowniku jak nr IP, zwartości plików cookie, konfiguracja przeglądarki. Dodatkowo wykorzystujemy system geolokalizacji - nawet jeśeli użytkownik korzysta ze zmiennego IP to zazwyczaj jest przypisany to tego samego miejsca.Gromadzone jednak w tym celu dane nie obejmują danych osobowych chronionych ustawą.

Druga gałęzią zabezpieczenia są automaty statystyczne umożliwiające wyśledzenie nietypowych zachowań np.: dużą liczbę negatywnych komentarzy z jednego konta lub komputera, podobne słownictwo w komentarzach przy jednym sklepie, wpisy automatyczne itd.

Oczywiście, nie jesteśmy w stanie w 100% wykluczyć oszustw, ale wierzymy, że mechanizmy które opracowaliśmy pozwolą nam takie przypadki uczynić statystycznie nieistotnymi. Zainteresowane sklepy prosimy o powiadamianie nas o podejrzeniach oszustwa.

Redakcja serwisu